Jeg har lagt invitation til sommerfest ud, der vil blive 2:

Følgende er tidligere lagt ud her på siden og tilsendt personligt efter de mailinglister, jeg har:

JEG HAR KUN HØRT FRA GANSKE FÅ AF JER. MELD GERNE TILBAGE, SÅ JEG VED OM VI BLIVER NOK TIL, AT ARRANGEMENTET GIVER MENING.

Lasse byder til sommerfester på Hedehus Ring 2 gange i august:

Torsdag d. 11/8 &

Mandag d. 22/8

ALLE KLUBBENS MEDLEMMER ER VELKOMNE TIL BEGGE ARRANGEMENTER.

Vi starter begge dage kl. 18:00 med mad fra grillen. Så trækker vi ned til Hedehus Ring, 21 meter 4 sporet analog Scalextric Sport bane med Lapmaster tidtagning mv. Der er kun XLR tilslutning til controllere, men jeg sørger for at der er et par overgangsledninger fra bananstik/XLR til udlån.

Torsdag d. 11/8 kører vi løb med Revo Slot-biler og et challenge/klub løb: Som traditionen på Hedehus Ring foreskriver, kan der risikere at være tale om rent spøg og skæmt eller måske ikke….?

Mandag d. 22/8 tager mandagsklubben på tur som vi gjorde det på Ring Nord i juni måned: Vi kører løb tællende til klubmesterskabet med Mini Saloon Lille Klasse, Stor Klasse og med Hedehus Rings Klubbiler.

Adressen er Kallerupvej 27 i Hedehusene. Der er begrænset parkeringsplads, plads til 3 biler i indkørslen ud over familiens. Vær rar at køre helt frem i højre spor, så der kan holde 2 biler. Er der ikke mere plads i indkørslen, rådes I til at parkere på en af sidevejene, da flere naboer gennem årene har fået totalskadet biler ved at parkere på Kallerupvej, der er en forholdsvis trafikkeret gennemkørende vej.

Meld Jer meget gerne til på mail racer0430@yahoo.dk, eller i klubben. I KAN OGSÅ SMS’E TIL 25850646.

Vi ses, Lasse

8 Responses

Skriv et svar